Město chce prodat další pozemky soukromým investorům

Pozemky na Černé louce, v lokalitě ulic Nádražní a Českobratrské a v Hošťálkovicích chtějí ostravští radní prodat soukromým investorům. Jejich záměr ještě musejí schválit městští zastupitelé. O lukrativní pozemky v centru Ostravy a v městském obvodu Hošťálkovice mají zájem soukromí investoři. Radní by jim rádi nemovitosti prodali. Ještě předtím, než budou o jejich návrhu hlasovat zastupitelé, však jasně stanovili požadavky, které na zájemce a eventuální nové vlastníky nemovitostí bude město mít. „V případě Černé louky a proluky po bývalém Artforu jsme stanovili jasně podmínky pro využití těchto pozemků, v Hošťálkovicích si to pohlídáme regulačním plánem. Zajistíme si tak kontrolu, že na pozemcích, které prodáme, nevznikne časem něco zcela jiného, než na čem jsme se domluvili a k čemu je plocha určena,“ uvedl ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Jak by bylo bez Mittalu?

Největším znečišťovatelem ovzduší na severní Moravě a ve Slezsku je hutní gigant ArcelorMittal Ostrava (AMO). Za tímto tvrzením dlouhodobě stojí jak zdejší obyvatelé, tak třeba odborníci na životní prostředí. Společně zoufale čekají, kdy se huť zlepší. Náměstek moravskoslezského hejtmana pro investice a rozvoj Pavel Drobil (ODS) ale vynesl na světlo v této věci jinou možnost. Je podle svých slov přesvědčen, že AMO v dnešní své podobě dalšímu rozvoji regionu neprospívá, ba jej naopak přímo brzdí. Proto se ptá, co by se stalo, kdyby tady huť zkrátka nebyla… „Osobně si myslím, že kdyby tady Mittal nebyl, tak by stejně jeho démonizovaný příspěvek k zaměstnanosti v kraji a platbě daní do státního rozpočtu bylo možné při dnešním investičním boomu velmi rychle nahradit. A navíc by se výrazně zlepšilo životní prostředí kraje a zdraví jeho obyvatel. Což je hodnotou samo o sobě,“ vyjádřil se pro Deník Drobil.

Postřelená kočka vážnou operaci přežila, po tyranovi pátrá policie

Veterinářům se podařilo zachránit vážně zraněnou kočku, kterou tento týden někdo postřelil v Ostravě-Staré Bělé. V úterý pozdě večer se podrobila náročné operaci, během které jí byly z těla vyjmuty čtyři projektily, vypálené pravděpodobně ze vzduchovky. Jedna střela zasáhla oko, další krk, hruď a bederní oblast. Největší nebezpečí představovala diabolka, která zasáhla oko a skončila v lebce. „Operace se zdařila,“ uvedl ve středu Jan Nytra z veterinární kliniky v Ostravě s tím, že ráno již zvíře spořádalo plnou misku jídla. „To je dobré znamení,“ dodal Nytra s tím, že projektily jsou uschovány na klinice. „Necháváme je pro případ, že by si je jako důkaz vyžádala policie,“ řekl Nytra.

 

 

(hap)