Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě, který ji uznal vinnou z vraždy. Mináriková zabila svého manžela. Bodla ho nožem značky Zepter s čepelí dlouhou třináct centimetrů. Paradoxně pro tuto firmu pracovala jako dealerka a sama si sama několik výrobků koupila pro domácnost. Jeden z nich se změnil ve vražednou zbraň…

Tragédie se stala v březnu loňského roku v domě na ulici Kosmonautů v Karviné-Ráji. Mináriková slavila své narozeniny, na které kromě příbuzných pozvala i své známé a sousedy. Po půlnoci se kvůli malichernému důvodu pohádala s chotěm. Oba v té době měli v krvi kolem dvou a půl promile. Během sporu žena popadla kuchyňský nůž s čepelí dlouhou třináct centimetrů a muže bodla do hrudi. Čepel mimo jiné zasáhla levou podpažní tepnu. Oběť na následky vykrvácení na místě zemřela.

Mináriková tvrdila, že si na hádku ani samotný útok nepamatuje. Údajně se probrala až ve chvíli, kdy klečela nad manželem, kterému dávala srdeční masáž a umělé dýchání. „Měla jsem okno. Na nic si nevzpomínám,“ tvrdila Mináriková. Svůj čin se snažila omluvit tím, že během dne kvůli střevním problémům užila několik léků, které v kombinaci s později vypitým alkoholem vyvolaly její agresivitu. Soud ale konstatoval, že je za svůj čin zcela zodpovědná.

Samotnému smrtícímu útoku předcházel banální spor ohledně hlasitě puštěné hudby. Minárikovou rozčílilo, že ji dcera kolem půlnoci požádala o ztišení hudby, protože nemohla usnout. Mináriková ji obvinila, že jí kazí oslavu. Vzápětí se do sporu vložil manžel, který se dívky zastal. Po chvíli se oba začali hádat o to, jaké písničky budou dále poslouchat. On chtěl AC/DC, ona Pavola Haberu. Pak vzala do ruky nůž.

Podle znalců byl útok vyvrcholením dlouhodobým rodinných problémů.

Mináriková si trest odpyká ve věznici s ostrahou. Její obhájkyně se snažila docílit toho, aby soud jednání překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Senát ale dospěl k závěru, že se jednalo o vraždu.

Obžalovaná i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření. Rozsudek tak zatím nenabyl právní moci. Pokud se proti němu někdo odvolá, připadne konečné slovo Vrchnímu soudu v Olomouci.