„Klient si může vrámci balíčku výhod vybrat, jestli si za dvanáct stovek koupí permanentku do fitness centra, na bazén, nebo jestli si třeba pořídí helmu,“ uvedl pracovník informačního centra uvedené zdravotní pojišťovny. Podle něj se příspěvek nově vyplácí od letošního roku. „Zájem je velmi slušný,“ uvedl pracovník Revírní bratrské pokladny.

Příspěvek na prevenci proti úrazům vyplácí také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Podle její mluvčí Jany Víškové se příspěvek vztahuje na všechny ochranné sportovní přilby. „Tedy nejen na cyklistickou, lyžařskou, hokejovou, vodáckou, ale idalší. Naši klienti jej rovněž mohou využít při nákupu libovolných sportovních chráničů, například kolenních, loketních, chráničů páteře a dalších. Program, vjehož rámci příspěvek poskytujeme, je přímo nazván Chráníme děti před úrazy. Proto je poskytován pouze dětem do patnácti let. Výše příspěvku činí 500korun,“ upřesnila Víšková. Podle ní se příspěvek vyplácí jednorázově a jen na jednu zuvedených aktivit. „ Příspěvek na ochranné sportovní pomůcky byl zaveden od letošního roku, vMoravskoslezském kraji si jej vlednu vyzvedlo 281pojištěnců. Největší zájem byl opřilby na kolo a na lyžování. Kvyplacení příspěvku je potřebný doklad ozaplacení. Chrániče ani přilby přitom nesmějí být ze second handu, či obchodu spoužitým zbožím,“ dodala Víšková.

Nejlacinější lyžařské helmy na zimní sporty se dají vrámci různých akčních slev vsupermarketech a hypermarketech pořídit už od zhruba sedmi až osmi set korun. Ve specializovaných obchodech bývají většinou ceny vyšší, pohybují se od tisíce korunvýše.

Odborová pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví na nákup ochranných a bezpečnostních pomůcek přispívá částkou 500korun. „Může se jednat ohelmy pro lyžaře, ale také to mohou být autosedačky a další věci vztahující se kbezpečnosti,“ uvedla pracovnice odborové zdravotní pojišťovny.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR svým pojištěncům poskytuje jednou za rok finanční příspěvek na nákup ochranných pomůcek až do výše 500, 600či 700korun, podle toho, zda je příspěvek určen dítěti, studentu, či dospělé osobě.