Letos si různá uznání převzalo téměř devadesát ostravských ochránců zákona, občanských pracovníků a partnerů policie. Na závěr setkání současný ředitele ostravské policie Tomáš Landsfeld jako poděkování předal svému předchůdci Rostislavu Pavliskovi, který letos odešel do civilu, kord sosobním věnováním a průkaz veterána policie.

Jedno zocenění – za příkladný čin roku 2007– převzal policista Miroslav Vala, který vloni včervenci pomohl zachránit život muži, jenž se při natírání zásobníku na vodu společně skolegou nadýchal výparů zbarev a upadl do bezvědomí. První zmužů dokázal ztubusu vylézt, druhý však zůstal uvězněn uvnitř.

„Jelikož šlo ominuty, policista se rozhodl kmuži, který byl vosmimetrové hloubce, sestoupit. Dle pokynů člena záchranky mu nasadil dýchací přístroj. Následně pak, vzhledem ktomu, že sám nebyl tímto přístrojem vybaven, okamžitě vystoupil mimo ohrožený prostor a společně se záchranářem a druhým znatěračů monitoroval situaci do příjezdu hasičského záchranného sboru,“ uvedl severomoravský policista Milan Klézl stím, že hasiči poté muže vytáhli.