Lidem se při příjezdu do stanice nabízí pohled na rozbitý kočárek a hromady dalších odpadků. Podle svědků vtěchto místech občas přespávají také bezdomovci. Železniční trasa zvlakového nádraží ve Svinově na hlavní nádraží vPřívoze nabízí více podobných obrázků. Okus dál stojí nevzhledná bouda, kterou hyzdí hromady odpadků. „Ten svinčík tam nevznikl za jeden den. Majitelé pozemků, na kterých se to nachází, by měli dostat pokutu,“ uvedl cestující JiříJaroš.

České dráhy prý oproblémech se znečištěným okolím tratívědí. „Pokud je to kolem nádraží a jsou to naše pozemky, tak samozřejmě je to naše povinnost si je uklidit. Pokud je to kolem železničních tratí, tak zatím je to činnost správy dopravní cesty, což je taky naše součást, protože to děláme pro SŽDC. Majitelem kolejí nejsme,“ uvedl Radek Joklík ztiskového oddělení Českých drah. Do jara letošního roku se budou České dráhy stále starat oúklid tratí. Tedy do doby, než to přejde podSŽDC.

Podle Joklíka vždy také záleží na tom, komu patří konkrétně okolní pozemky. „Víme, že není dobře, když je nepořádek kolem nádraží. Nicméně my to uklízíme pořád dokola a stojí nás to miliony korun. Primárně nejsme vinni my. My jsme poškozeni a ještě jsme kritizováni. VPraze jsme provedli úklid za sto tisíc korun a do dvou měsíců byla skládka zpátky,“dodal.