V Ostravě je týdně vykradeno zhruba sto vozidel, policisté chystají protiakci

Ostrava/ Vykrádači zaparkovaných vozidel se opět stávají noční můrou ostravských policistů. Ochránci zákona vloni zaznamenali 3433 zločinů, což je o téměř sedm set více než předloni. Oproti roku 2005 to představuje dokonce stoprocentní nárůst. Nepříznivý trend pokračuje i letos. Během ledna a února bylo v Ostravě zaznamenáno na devět set vniknutí do zaparkovaných automobilů. (per)

Návrat Martina Lukeše do sestavy Baníku se blíží!

Ostrava/ Ostravský kouč Karel Večeřa přiznal, že nad nasazením Martina Lukeše uvažuje, ale rozhodně nechce riskovat. Na jeho návrat se těší snad všichni fanoušci ostravského Baníku. Kapitán týmu Martin Lukeš dělá v tréninku obrovské pokroky a trenér týmu Karel Večeřa přiznal, že o jeho nasazení uvažuje. „Až budu přesvědčený, že je připravený, tak ho na hřiště pustím. Já si ale stále myslím, že ještě ten čas nenastal,“ uvedl Večeřa s tím, že se ale velká chvíle Martina Lukeše blíží. (au)

Dcery bývalého uhlobarona chtějí koupit Ještěrku

Ostrava/Společnost dcer bývalého uhlobarona Viktora Koláčka PEM – Invest chce koupit Ozdravné centrum Ještěrka v Bartovicích. Městští radní nedávno otevřený komplex prodat chtějí. Jejich plány musí ještě schválit ostravští zastupitelé a záležet bude i na samosprávě ostravského obvodu Radvanice a Bartovice. Místní zastupitelé o budoucnosti Ještěrky mají rozhodovat zítra. (mch)

Ivan Mládek má v Polsku spoustu fandů

Ostrava/ V Domě knihy Librex byla předevčírem zahájena výstava obrazů českého výtvarníka Pavla Skalníka, který už léta žije v Kanadě, když předtím pobýval v Paříži. Vernisáž zpestřili několika písničkami Ivan Mládek, Ivo Pešák a další členové jeho doprovodné skupiny. Jak známo Ivan Mládek a jeho Banjo Band prožívá v těchto týdnech ohromný boom v Polsku, kde se písnička Jožin z bažin stala doslova přes noc velkým hitem a videonahrávka se šíří po internetu jako lavina. (hla)

(zh)