Podle starostky ostravského městského obvodu Ostrava-Pustkovec Marie Tiché patří pozemky, kde by se mělo Makro stavět, několika soukromým osobám.

„Celé se to seběhlo hodně rychle. Počátkem dubna jsme dostali na úřad našeho městského obvodu dopis z odboru životního prostředí krajského úřadu. Byli jsme informováni o hodnocení v rámci posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Měli jsme dvacet dní na vyjádření. Rada obvodu nejprve s hodnocením odboru životního prostředí krajského úřadu vyslovila souhlas,“ odpověděla starostka Pustkovce, nepřímo potvrdila, že stejné bylo i její stanovisko.

Zastupitelé obvodu ale na pozdějším jednání, kterého se zúčastnili i občané z okolí místa, kde by se mělo Makro stavět, rozhodnutí změnili. „Jednání zastupitelstva trvalo zhruba tři hodiny a nakonec převážil názor, že případná stavba obchodu by na životní prostředí měla horší dopady, než se uvádí ve studii. Například v oblasti hlukové zátěže a přetížení některých silnic,“ upřesnila starostka Tichá. Územní plán počítal s tím, že místo, kde by mohla vyrůst nová prodejna Makro, bude využit pro občanskou vybavenost, dříve se také uvažovalo, že by tímto směrem mohl rozrůstat vědecko-technologický park.

Šéfka vnějších vztahů obchodního řetězce Markéta Světlíková uvedla, že Makro sice zvažuje výstavbu několika svých dalších poboček, ale definitivní rozhodnutí, kde bude nakonec stavět, zatím ještě nepadlo. Podle starostky Pustkovce by v případě realizace stavby v plánované oblasti bylo Makro stálo velmi blízko od obchodu Globus, který by měl rovněž vyrůst poblíž výpadovky z Ostravy na Opavu.