Fanoušci: za tragédii mohou ČD

Ostrava/ Okolnosti kolem vypadnutí fanouška Baníku z vlaku směřujícího do Prahy nabírají jiný směr. Svědci z „vagonu smrti“ totiž popírají, že by on sám dveře otevřel úmyslně. „Stál o ty dveře opřený zády, povídali jsme si a přitom kouřili. Byla to sekunda, stalo se to z ničeho nic. Najednou byl venku. Kdybych se nedržel, tak jdu s ním. Určitě je neotevíral sám proto, že by chtěl vyvětrat, jak se někde psalo. České dráhy se kryjí, ale ty dveře prostě nebyly dostatečně zajištěné.“ Těmito slovy se vrátil k sobotní tragické události šestatřicetiletý Martin Motloch. (map)

Pojede Svěrkoš na ME? Rozhodne se ve středu!

Ostrava/ Dobrá zpráva z pražské Letné. Také v našem hlavním městě už novináři i fotbaloví odborníci poznali, že útočník ostravského Baníku Václav Svěrkoš patří do české reprezentace.

Přesvědčil se o tom na vlastní kůži i s patnácti góly nejlepší střelec ligy, který po výhře nad Spartou musel v tiskovém středisku Sparty odpovídat na palbu otázek týkající se středeční nominace na ME. (au)

Nebezpečí číhá v trávě a má osm nožiček

Ostrava/ Půjdete-li v těchto dnech na procházku do lesa, parku nebo vyrazíte do luk a polí, postříkejte se repelentem a vezměte si dlouhé nohavice i rukávy. Radí to lékařka kliniky infekčního lékařství ostravské fakultní nemocnice Alena Zjevíková. Sezona klíšťat se totiž dostává do plného proudu. (mch)