Pražská Bohemka se nakonec po prohře s ostravským Baníkem s první ligou rozloučila, tři sta padesát jejich fanoušků ale opouštělo moravskoslezskou metropoli pokojně. „Policisté nasadili adekvátní počet sil a prostředků a zamezili tak jakýmkoli snahám příznivců obou týmu o případné vzájemné střety,“ řekla na úvod mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Dále pak sdělila, že policisté zajišťovali veřejný pořádek od příjezdu fanoušků z Prahy na ostravské Hlavní nádraží. Zde byly přistaveny autobusy, které měly příznivce Bohemky dovézt na Bazaly. Ti se však rozhodli na stadion dojít pěšky. Policisté je této „procházce“ Ostravou doprovázeli.

„Během cesty byl předveden jeden fanoušek z důvodu podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. Další fanoušci Bohemians dále přijeli dvěma autobusy a také několika auty. Celkově jich bylo na stadionu kolem tří set padesáti,“ uvedla dále Štětínská.

Po ukončení zápasu byli příznivci sestupujícího týmu převezeni připravenými autobusy zpět na Hlavní nádraží. Do Prahy odjeli těsně před osmnáctou hodinou. V prostorách nádraží byl zadržen pouze jeden fanoušek Bohemians, a to pro podezření z trestného činu výtržnictví.