Úderem patnácté hodiny začal včera v ostravském Shopping Parku Den s Deníkem. V zábavném a soutěžním odpoledni představili svoji práci novináři, grafici a celý realizační tým Moravskoslezského deníku.

Lidé, kteří se zastavili u pódia Deníku, se velmi dobře bavili při vystoupení mažoretek Bambulek. Potleskem povzbuzovali mažoretky – babičky, které letos oslaví páté výročí své existence v Domově pro seniory Korýtko v Zábřehu. „Mažoretky – babičky sice při svém vystoupení sedí, ale i tak je obdivuhodné, že ve svém věku, myslím, že jim je něco přes osmdesát let, dokážou vymyslet a zrealizovat takovou akci. Klobouk dolů,“ ocenila část programu jedna z návštěvnic.

Pozornost návštěvníků upoutalo i vystoupení společnosti herců a šermířů Keltic – tanec, rytířské turnaje, kouzelnická čísla. Potlesk sklidily i „malé“ mažoretky Adria a Krokodýl, teenagery upoutal dramaticko-taneční sbor s kapelou Tensing. „Umí bezvadně anglicky a úžasně jim to zpívá. Líbí se mi punk i rock v jejich podání,“ zhodnotila sedmnáctiletá studentka Alena Nováková.

Zejména děti ochotně soutěžily a radovaly se z balónků a dalších malých drobností, které vyhrály, dospělí vyplňovali soutěžní lístky s vírou, že právě oni se stanou těmi šťastnými a jim bude nakonec říkat pane auto Hyundai Santa Fe. „Je to příjemné zpestření, nakoupili jsme, něco nového se dověděli a pobavili se,“ tvrdili svorně členové rodiny Langerových.