„Není důležitá kvantita zeleně, ale její kvalita. Současné vedení obvodu nyní dělá pro zeleň v centru města oproti minulosti opravdu velice hodně. Uvědomili jsme si totiž, že občany tato problematika velice trápí.“

To jsou slova Miroslava Svozila, starosty obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Pronesl je včera odpoledne ke stovkám lidí, kteří se přišli pobavit do Komenského sadů na akci Den s Deníkem.

Místo konání přímo vybízelo k řešení problematiky zeleně. Vždyť je to docela nedávno, co se vedly bouřlivé diskuse o osudu čtyřřadé lipové aleje v oblíbeném „central“ parku.

„Osud této aleje v Komenského sadech nezávisí nyní na nás, ale na orgánech státní zprávy a dalších odbornících. Rozhodnout by se mohlo na konci léta letošního roku,“ vysvětlil Svozil.

Dále pak nastínil, jaké plány má s parkem, který denně navštíví tři a půl tisíce lidí, radnice centrálního ostravského obvodu.

„Letos jsme zde vysadili celkem deset stromů, chystáme se také vybudovat důstojný vstup z jižní strany sadů. Dále pak tady plánujeme výsadbu dalších desítek stromů,“ sdělil účastníkům akce starosta a pokračoval: „Když tady vidím tolik dětí, musím rovněž zmínit, že v neposlední řadě chceme upravit také zdejší dětský areál. Už to totiž opravdu potřebuje.“

Aby nezůstalo jen u zeleně v Komenského sadech, tak ještě Miroslav Svozil doplnil, že obvod chystá i rekonstrukci zelených ploch a chodníků u obchodu Albert na křižovatce ulic Nádražní a 30. dubna a také na sídlištích Šalamouna a Varenská.