Slavnostní ceremoniál s pestrým programem má oficiálně zahájit realizaci projektu, díky němuž získá moravskoslezská metropole v průběhu několika let nové moderní centrum za miliardy korun. Zábavnou show, která začne v 17 hodin, bude provázet moderátor Leoš Mareš. Jako první se na pódiu postaveném uprostřed Karoliny představí oblíbená zpěvačka Věra Špinarová.

„Dále bude následovat nevídaná akrobatická show v podání české letky The Flying Bulls. Následně se předvede světová rarita, a sice akrobatická helikoptéra ze stáje Redbull Air Race, jejíž kousky budou k vidění v České republice vůbec poprvé,“ přiblížila část programu Lucie Husníková ze společnosti Multi Development.

Mezi další vystupující bude patřit zpěvačka Helena Zeťová, vrcholem akce bude koncert skupiny Kryštof s frontmanem Richardem Krajčem. Celou akci ukončí ve 22 hodin závěrečný ohňostroj.

Společnost Multi Development, která dnešní akci pořádá, a která bude v následujících letech na Karolině stavět, doporučuje návštěvníkům, aby přijeli městskou hromadnou dopravou.

„Dopravní podnik posílí spoje především z velkých ostravských sídlišť do centra před a po skončení akce. V prostorách volné plochy na Karolině je během akce zajištěn pro veřejnost dostatečný počet občerstvovacích míst. Vchod pro veřejnost se bude nacházet z ulice 28. října, a to naproti ředitelství Dopravního podniku,“ dodala ještě Husníková. Více o samotném projektu Nová Karolina čtěte zítra.