„Češi do toho! Kdo neskáče, není Čech!“ volali fanoušci fotbalu. Basilejský duel Čechů se Švýcary sledovali nejen muži, fandily i ženy a dívky, na Masarykovo náměstí přišli dokonce i rodiče a prarodiče měsíční Veroniky Stařinské.

„Holčička má přesně dneska čtyři týdny, tak jsme ji vzali na fotbal na oslavu,“ smáli se rodiče, kteří miminku patřičně vyzdobili i kočárek českými vlajkami, baníkovskou šálou i balonky. Na náměstí nechyběli fanoušci s vlajkami nebo příznivci českého týmu v dresech. Přítomné pozdravili také někdejší hráči Baníku Ostrava.

Úvodní zápas české reprezentace na Euru přenášený na plazma obrazovce uzavřel program dne dětí, který se v sobotu uskutečnil na Masarykově náměstí. Pro děti byly připraveny nafukovací trampolíny, skákací boty, kouzelnické a taneční show a další zábava. „Dobře jsme si s bráchou zařádili, večer se těšíme na fotbal,“ pokřikoval desetiletý Roman.

V programu vystoupili také Helena Zeťová, Verona, Kabát Revival, skupina Děda mládek illegal band a Železný Zekon. Nechyběly stánky s občerstvením­.