O víkendu se v hotelu ubytovali organizátoři mítinku, v pondělí už přijeli první atleti z Etiopie, Keni a Rumunska, pár sportovců dorazilo i z Austrálie a USA. „Největší nápor na ubytování sportovců čekáme v úterý a ve středu, kdy by měl hotel být zcela zaplněn. Mezi hvězdami, které složí svou hlavu v hotelových pokojích, bude například světový rekordman v běhu na sto metrů Usain Bolt, tradičně dorazí Sergej Bubka, z českých atletických stálic to budou Roman Šebrle a Jan Železný,“ upřesnil Bárta.

Jídelníček atletů je z velké části postaven na několika druzích těstovin a množství zeleniny ve studené i teplé úpravě. „Na snídani množství müsli, k obědům spousta zeleniny a přes den k dispozici jogurty a ovoce. Dbát musíme také na pitný režim atletů – k dispozici jsou neustále minerálky, džusy a čaje. Ve většině případů nechávají organizátoři sportovních akcí přípravu stravování na nás, vědí, že jídelníček konzultujeme i s lékaři, aby odpovídal všem požadavkům. Samozřejmě se inspirujeme i ve světě,“ vysvětlil Bárta.

Dodal, že sportovci, ani organizátoři výpravy nemají zvláštní požadavky. „V rámci jídelníčku budou sportovci hřešit snad jen konzumací zapékaných palačinek, které měly úspěch už v minulých letech. Kalorie pak vyběhávají například pod okny hotelu,“ uvedl ředitel.