Svým zaměřením se ambulance, která ošetří okolo šedesáti pacientů měsíčně, snaží vyplnit chybějící místo v odborné péči pro sportovce.

„Specializujeme se na úrazy a následky úrazů kolenního kloubu, výkony při poškození chrupavek, plastiky předního i zadního zkříženého vazu, operace v oblasti čéšky a ramenního kloubu. Běžně provádíme artroskopie kotníku či loketního a kyčelního kloubu,“ uvedl lékař ambulance Michal Mačák s tím, že specialisté, kteří operační výkon provedou, také pacienty sledují i po operaci a rozhodují o dalším, například rehabilitačním, postupu, možné zátěži a času návratu ke sportu. Lékaři ambulance spolupracují i s kolegy z jiných pracovišť Hornické polikliniky.

„K dispozici máme rentgenovou diagnostiku, laboratorní vyšetření, rehabilitace a další specializované ambulance. Klienti mají možnost objednat se na vyšetření CT, případně na magnetickou rezonanci,“ potvrdil ředitel Hornické polikliniky Přemysl Kantor s tím, že lidé si mohou přijít zkonzultovat i zákroky, které jim byly provedeny po sportovním úrazu v minulosti na jiném pracovišti. Ambulance jim je k dispozici každý čtvrtek.