Kdo je nakonec získá, a dostane tak šanci zcela přeměnit tvář důležité části města, rozhodnou koncem června ostravští zastupitelé. „Zájem o městské pozemky v této lokalitě je velký, svědčí o tom i nabídnutá cena, která je skoro osmkrát vyšší, než odhadli znalci,“ uvedl ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) s tím, že odhadní cena za metr čtvereční městských pozemků na Seidlerově nábřeží činila dva a půl tisíce korun. „Nejvyšší nabídka dosáhla devatenácti tisíc sto korun,“ upřesnil primátor.

Zda bude nejvyšší nabídnutá cena rozhodující pro prodej, nebo zastupitelé budou brát v potaz i jiná kritéria, se ukáže na červnové schůzi zastupitelstva koncem měsíce. To sestaví zastupitelé pořadí, ve kterém budou zájemci o koupi pozemků vyzýváni k jednání o uzavření kupní smlouvy.

„Radní nedoporučili zastupitelům ze svých politických klubů, jak hlasovat. Bude záležet jen na jejich osobním rozhodnutí. Všichni zájemci navrhli cenu a představili svůj projekt. Všechny projekty jsou zajímavé a kvalitní,“ tvrdí Kajnar. Nejvyšší cenu za pozemky nabídla společnost DGV Consulting.

Ať už vyhraje kdokoliv, co se tedy na Seidlerově nábřeží bude stavět? Zejména byty. „Vzniknou tady moc pěkné byty s hezkým výhledem na řeku. Vzhledem k tomu, že město časem plánuje revitalizaci Ostravice, tedy zpřístupnění řeky pro pěší, cyklisty, bruslaře, loďky, tak to bude nádherné bydlení,“ řekl Kajnar. Předpokládá, že nové byty však budou patřit k těm dražším. „Pokud se má investorovi jeho investice vrátit, bude muset i dráž prodávat. Tato lokalita určitě bude patřit k těm luxusnějším,“ konstatoval primátor.