„Heřmanický rybník je unikátní svými rybářskými posedy. Jedná se o dřevěné stavby s dlouhými přístupovými lávkami. Posedů na rybníku je zhruba sedmdesát,“ řekl obchodní ředitel společnosti Rybářství Rychvald Pavol Šovčík. V současnosti má Rybářství Rychvald téměř 200 hektarů sportovních rybníků, na kterých je provozován rybolov na základě vlastních rybářských řádů a povolenek. Do těchto rybníků jsou pravidelně vysazovány ryby v lovné velikosti a trofejní kusy.

„Rybolov na rybníku budeme neustále zlepšovat, např. pravidelným vysazováním ryb a úpravami rybářského řádu na základě námětů samotných sportovních rybářů, které nám můžou zasílat prostřednictvím internetu,“ vybízí obchodní ředitel rychvaldské firmy. Dodal, že již teď jsou v řádu zařazeny novinky jako celoroční non – stop rybolov, možnost zakoupení více povolenek na jednu osobu, spodní i horní míra kapra, vyvážení nástrah a podobně,“ uvedl Šovčík.

Heřmanický rybník se nachází mezi Ostravou a Rychvaldem, jeho rozloha je 116 hektarů. Je to největší rybník v okolí. Z vodohospodářského hlediska je prvořadou funkcí Heřmanického rybníku dávkování slaných důlních vod tak, aby v řece Odře v profilu Bohumín nebyla překročena maximální hranice chloridových iontů.