Ty k lepšímu přijdou na řadu od září. České dráhy provedly některé technické úpravy trati, a z Opavy tak bude možno cestovat až do centra Ostravy rychleji a bez nutného přestupování.

Spojení budou prozatím zajišťovat dva spoje. Zcela nově bude jezdit spěšný vlak z Ostravy středu do Opavy-východu s odjezdem ve 14.46 hodin. A naopak lidé přijíždějící do Ostravy ráno do práce přivítají prodloužení spěšného vlaku z Opavy východ do Ostravy-středu s příjezdem po půl sedmé. Ten dosud končí ve Svinově.

Cesta vlakem mezi nádražím Opava-východ a Ostrava-střed se zkrátí nejméně o čtvrt hodiny. Další spoje mají České dráhy přidat v prosinci, kdy vstoupí v platnost opět nový jízdní řád.

Na druhé straně ale jeden spoj lidem na trati mezi Ostravou a Opavou ubude. Už v pondělí nepojede spěšný vlak, který odjížděl z Ostravy-Svinova do Opavy-východu dvanáct minut po dvacáté hodině. „Z důvodu malého využití cestujícími bude nově jezdit jen v pátek, neděli a svátky,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Další změny v odjezdech či příjezdech regionálních vlaků už budou jenom minimální. Trasy ani časy odjezdů dálkových vlaků se nezmění vůbec. „Od 15. června se žádným způsobem nemění trasy ani časy odjezdů dálkových vlaků, tedy rychlíků, expresů, vlaků EuroCity, InterCity a SC Pendolino,“ informoval Kubala.

Cestující ale musejí počítat s tím, některé vlaky nebudou od července jezdit na pražské hlavní nádraží. To bude od 30. června do konce srpna kvůli přestavbě stanice a opravě tunelu uzavřené.