Děti i dospělí, zdraví i handicapovaní. Všichni bez rozdílu věku či stavu se uplynulou sobotu výborně bavili na třetím ročníku akce s názvem Na soutoku. Konala se v malebném zámeckém parku v Kyjovicích.

„Název Na soutoku symbolizuje setkání energií. Chceme touto akcí pomoci především dětem s postižením, takže výtěžek z ní půjde na podporu osobní asistence, která je pro ně potřebná,“ vysvětlila na úvod Miroslava Rychtářová, místostarostka Kyjovic a zároveň jedna z organizátorek ak­ce.

Na malé návštěvníky čekal pestrý program plný soutěží či divadelních a hudebních vystoupení. Nechyběla třeba ani tajuplná procházka pohádkovým lesem, která začínala pod liliovníkem tulipánokvětým. „Je to tady moc prima. Líbilo se mi hlavně tančení a dovádění s klaunem Hopsalínem. Bylo to srandovní,“ poznamenala například desetiletá Adélka z Ostravy.

Hlavní bod programu se však nesl v duchu známých postaviček Macha a Šebestové. Malí návštěvníci totiž mohli v kouzelné budce sdělit do sluchátka svá přání, která se pak losovala, a patnácti šťastlivcům se také splnila. „Děti byly poměrně skromné. Přály si normální hračky, trochu kurióznější byla snad jen touha po dospěláckých hodinkách nebo živém koni. Chlapec, který si ho přál, získal poukázku na ježdění na ranči,“ uvedl hlavní organizátor Dalibor Klapuch.

Se známými utrženými sluchátky byl spojen také pokus o rekord. Děti jich donesly celkem sto třináct. A nešlo o mobilní telefony, které šňůru dávno nepotřebují, ani o sluchátka odcizená z veřejných telefonních budek. „Pokus se vydařil a pelhřimovská agentura Dobrý den jej zapsala do české knihy rekordů,“ sdělil ještě Klapuch a závěrem přiblížil poslední netradiční záležitost akce Na soutoku. Překvapení večera.

„Ohňostroje mají všude. My jsme proto končili prvním českým bublostrojem. Zámek se nasvítil na modro a dolů se z balkonu foukaly bubliny, které jsou i součástí loga našeho projektu,“ dodal Dalibor Klapuch.