Zvířata v zuboženém stavu před domem bez vody a potravy trpěla a byla vystrašená. Podle několika dětí ze sousedství exekutoři kočky i s koťaty vyhazovali ven rovnou z oken vyvýšeného přízemí. Sousedé, kteří odpoledne zvířata našli, zavolali městskou policii. Až na jedno kotě, o které se rozhodli postarat lidé z okolí, kočky nakonec skončily v útulku Nadace na pomoc zvířatům, která je v areálu porubské Veterinární kliniky pro malá zvířata zvěrolékaře Jana Nytry.

„Ráno mi volali z bytu na Čujkovově ulici exekutoři a ptali se, zda můžu umístit v našem útulku dvanáct koček. Musel jsem je odmítnout, protože máme plno. Poté, co kočky skončily na ulici, jsme je ale večer přijali, i když nám to způsobí ohromné potíže,“ potvrdil Nytra. Zvěrolékař podá také trestní oznámení na Exekuční úřad Český Těšín pro porušení zákona na ochranu zvířat.

„Tím, že exekutoři zvířata nezajistili, porušili zákon na ochranu zvířat. Je jejich povinností se o ně postarat. O tom, že budou provádět exekuci, věděli jistě předem a musí se na takovou eventualitu připravit. Kdyby v bytě našli jedovaté hady nebo tygra, také by je jen tak vyhodili ven? Ta zvířata mohou být nemocná a ohrožovat okolí,“ zlobí se Nytra.

Vyhozené kočky v útulku ošetří a poskytnou jim pomoc, ale protože praská ve švech, prosí veterinář občany, aby si pro ně přišli a ujali se jich.

Zájemci mohou kočku dostat od Nadace na pomoc zvířatům, která sídlí v areálu Veterinární kliniky pro malá zvířata v Ostrava-Porubě na Ukrajinské ulici. Telefon: 596 965 648