Rada města totiž na své včerejší mimořádné schůzi schválila návrh dodatku k nájemní smlouvě, kterým je nově vymezena doba nájmu až do konce června příštího roku. Přesná výše nájemného byla stanovena na 17 875 korun měsíčně.

„Taneční škola Miroslava Kuchaře tak může za těchto podmínek pokračovat ve své činnosti po dobu rozhodování orgánů města o prodeji budovy, v níž je dnes tato taneční škola provozována,“ sdělila aktuální informaci k problematice, která se přetřásá v médiích od konce minulého týdne, mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Zmiňovaný objekt má Kuchař pronajatý od městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky od roku 1997. Spor mezi touto městskou částí a ostravskou radnicí vznikl zejména kvůli tomu, že současná výše nájmu byla stanovena na pouhých tisíc korun měsíčně. Radní proto obvodu doporučili, aby takovouto smlouvu dále neprodlužoval. Ta měla skončit právě ke včerejšímu datu.

Nově už měl ale podle mariánskohorské starostka Liany Janáčkové taneční mistr, jehož svěřenci jsou ověnčeni mnoha úspěchy z domácích i mezinárodních soutěží, platit patnáct tisíc za měsíc.

„Dříve jsme se dohodli, že bude platit nízké nájemné, protože do budovy investoval skoro pět milionů korun. Byli jsme také rádi, že se věnuje dětem a mládeži,“ hájila původní smlouvu Janáčková.