„Rozdělovat další peníze v polovině roku a posilovat jimi zejména investice a rozvoj našeho města můžeme jen díky obezřetnému hospodaření, které za minulý rok stejně jako v předešlých letech skončilo kladným hospodářským výsledkem,“ uvedl náměstek ostravského primátora pro finance a majetek Lukáš Ženatý (ODS).

Jak představitelé města s ušetřenými penězi naloží?

Městský obvod Jih dostane na své investice padesát milionů korun. Použije je na opravu komunikací a bytových domů v Jubilejní kolonii. Stejný obnos směřuje i do Poruby. I tady půjde velká část na opravu chodníků a cest, s třiceti miliony korun se počítá na nákup Kulturního domu Poklad. Poruba tak bude konečně mít vlastní zařízení pro pořádání kulturních akcí.

Díky finančním prostředkům města Ostravy bude pokračovat rekonstrukce lázní v Moravské Ostravě, takzvané Čapkárny, svou druhou etapou, která spočívá v rekonstrukci samotných lázní.

„Pamatováno je i na Městskou nemocnici Ostrava. Ta dostane třicet milionů korun na obnovu magnetické rezonance a na nákup polohovacích lůžek. Peníze z přebytku hospodaření půjdou také na výstavbu expozice medvědince a hulmanů v ostravské zoo, na výstavbu hasičské zbrojnice ve Svinově, na rekonstrukci školní jídelny v Polance nad Odrou, pro Knihovnu města Ostravy, Komorní scénu Aréna, Národní divadlo moravskoslezské a další městské instituce,“ vyjmenovala mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.