„Kočky musejí porodit u nás, pak budou zájemcům k dispozici. Kocourky odčervíme, odblešíme, vykastrujeme a naočkujeme. Lidé by si pro ně mohli přijít příští týden. Moc by nám to pomohlo, kdyby se jich ujali. Už když jsme vyhozená zvířata přijímali, byl útulek plný,“ uvedl Nytra.

Potvrdil, že veterinární kliniku kontaktovali exekutoři, kteří se ke zvířatům zachovali nejen bezcitně, ale porušili i zákon na ochranu zvířat. „Uznali chybu, slíbili, že nadaci přispějí na náklady, které jí s péčí o kočky vznikly. Zatím však zůstalo jen u slov,“ zlobí se Nytra. Do konce týdne se po poradě s právníky také rozhodne, zda na Exekuční úřad Český Těšín podá v této souvislosti trestní oznámení.

„Tím, že exekutoři zvířata z bytu nezajistili, porušili zákon na ochranu zvířat. Je jejich povinností se o ně postarat. O tom, že budou provádět exekuci, věděli jistě předem a musí se na takovou eventualitu připravit. Kdyby v bytě našli jedovaté hady nebo tygra, také by je jen tak vyhodili ven? Ta zvířata mohou být nemocná a ohrožovat okolí,“ argumentoval Nytra.