Objížďka může řidičům pěkně pocuchat nervy. Objízdná trasa vede po ulicích Štramberské, Pohraniční, 1. Máje, Průmyslové, Výstavní a Halasově. A má své kritické místo. Několikasetmetrová kolona aut se ve středu dopoledne tvořila na Pohraniční ulici směrem ke křižovatce s ulicí 1. máje. „Čekám na výjezd už asi patnáct minut, je to nepříjemné. Ale už to vím a příště pojedu jinudy,“ svěřil se řidič ve favoritu.

Oprava inženýrských sítí, silniční komunikace i tramvajové tratě by měla skončit 30. srpna. V opravovaném úseku bude zrušen i jeden přejezd, další bude rekonstruován. „V průběhu letošních prázdnin jde o největší akci z hlediska údržbových prací,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Antonín Bína.

Omezení ve Vítkovicích se zatím netýká cestujících v městské hromadné dopravě. Autobusy budou mít na Ruskou ulici zákaz vjezdu od 12. července a až do konce prázdnin budou jezdit také po objízdné trase. „Práce budou vrcholit v termínu od 23. července do 3. srpna, kdy bude dočasně z provozu na ulici Ruské vyloučen i provoz tramvajový,“ informoval mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht s tím, že v této době bude fungovat náhradní autobusová doprava.

Na oranžové směrovky značící objížďky narážejí motoristé i v jiných částech Ostravy. V centru města se například objíždí křižovatka ulic Nádražní a 28. října u obchodního domu Ostravica. Uzavírka tohoto úseku skončí příští týden v neděli.

Kvůli rekontrukci Ruské ulice je individuální doprava odkloněna po místních komunikacích.