Jedná se o chůzi po vodní hladině v uzavřené průhledné plastové kouli o průměru dva metry. Adrenalinu si zájemce užije dosyta, ať už z pocitu uzavřeného prostoru, ticha či pomalu ubývajícího kyslíku. „Balón se napouští přes ventilátory a má obsah asi dva a půl kubíku,“ řekl k absolutní české novince provozovatel koupaliště Rudolf Korčák. Dodal, že aquazorbing je velkým hitem v Asii, odkud jej loni přivezl na jih Evropy jeden Ital. „Jsme první v České republice, kteří jej začali nabízet a rádi bychom se stali výhradními dovozci,“ pokračoval Korčák.

Aquazorbing prý přináší zvláštní druh adrenalinové zábavy. Člověk se nechá uzavřít do nafouknuté koule, ve které může skotačit, či jen tak chodit po hladině. Je v ní zásoba vzduchu asi na dvacet minut. „Ale nestalo se, že by člověk vydržel déle než sedm minut. Adrenalin je v tom, že člověk neslyší okolí, je v uzavřeném prostoru, ze kterého sám nevystoupí, a pomalu mu dochází kyslík,“ přiblížil Korčák. Podle něj atrakci nesmí využívat člověk, který má například klaustrofobii, srdeční poruchy a podobně. „Na to všechno lidi upozorňujeme,“ zdůraznil provozovatel.

Na chod atrakce dohlížejí tři lidé, kteří jsou připraveni na vše. Ve chvíli, kdy člověk v kouli zvedne ruku, vědí, že se něco děje. „Ještě před vstupem do koule je každý náležitě poučen. Třeba i o tom, že v kouli nesmí ležet déle, jak pět až sedm sekund. Nejde totiž poznat, zda člověk uvnitř koule odpočívá nebo jestli má nějaké zdravotní potíže,“ vysvětlil Korčák.
Koule prý se dá používat na jakékoliv vodní ploše. V případě jezer či velkých vodních ploch je ale dobré ji přivázat, aby nemohla odplout. Člověk uvnitř je totiž neprodyšně uzavřený a před vstupem musí odložit veškeré ostré předměty i boty. „Je to hodně odolný materiál a celé se to uzavírá speciálními zipy. Takže ven se člověk sám, bez cizí pomoci, nedostane,“ připomněl Korčák.

Na příborském koupališti chtějí mít v provozu tři koule. „Budeme je ale používat jen když bude třeba pod mrakem a nebude tak velký zájem o samotné koupání.

Příborské koupaliště nabízí aquazorbing v době od 9 do 22 hodin. Jedna minuta v uzavřeném prostoru stojí desetikorunu.