Prvních dvacet dětí vyjelo v koňském sedle vstříc prázdninovým zážitkům. V těchto dnech prožívají letní dobrodružství na jezdeckém táboře. „Bydlím v Michálkovicích a do jezdeckého klubu chodím celý rok, tento tábor je ale nejlepší,“ svěřila se dvanáctiletá Michaela Drgová.

SK Mušketýr pořádá tábor každoročně a vždy se setkává s obrovským zájmem ze strany dětí i rodičů. Není divu, program pro děti je opravdu bohatý. Nabízí výukové hodiny se školenými instruktory, a děti se tak naučí nejen bezchybně jezdit, ale také se o koně správně starat. Nechybí však ani typické táborové hry, závody a soutěže.

„Ráno musíme vyčistit stáje a nakrmit koně, potom na nich jezdíme. To mě baví ze všeho nejvíce,“ podělila se o své zážitky devítiletá Kristýnka Kopřivová.

Mušketýr má k dispozici na dvaadvacet koní včetně poníků pro nejmenší. Kapacita je dvacet táborníků, většinou se jedná o děti z Ostravy a jejího okolí. Výjimkou ale nejsou ani návštěvníci ze vzdálenějších měst. „I když děti nemají předchozí zkušenosti, u nás se jízdě na koni naučí natolik, že jsou schopny výletu do volné přírody. Vrcholem je pak výlet na Slezskoostravský hrad podél řeky Ostravice, kde je umožněno plavení a koupání s koňmi. Nabízíme také možnost táboráku spolu s přespáním v areálu jezdeckého klubu,“ uvedla k programu organizátorka Markéta Hovjacká.

Příměstské tábory jsou v posledních letech velice oblíbeným způsobem, jak strávit pár dní prázdnin. Rodiče rádi využijí možnosti odvézt děti ráno na tábor a večer si je zase vyzvednout. Děti tak tráví čas v přírodě a s kamarády, ale přitom mohou přespávat doma. „Tento typ táborů je výhodný pro všechny strany. Rodiče mají své děti na noc doma, a ty se zase netrápí steskem po rodičích, který je na pobytových táborech častým problémem,“ dodala ještě Hovjacká.

VERONIKA KUSÁ