Na Novojičínsku se rozmnožily sinice v nádržích na Čerťáku a ve Větřkovicích. „Stanovená množství sice pro běžnou populaci nepředstavují zdravotní riziko, avšak nelze vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců, dětí, alergiků a těhotných žen,“ uvedla krajská hygienička Helena Šebáková. Hygienici proto lidem doporučují, aby se koupali kratší dobu a pak se osprchovali pitnou vodou.

Stejná doporučení platí i pro koupání ve dvou nádržích v okrese Frýdek-Místek, pro Brušperk a Olešnou. Hygienici tvrdí, že koupání na ostatních devatenácti sledovaných koupacích místech v kraji nepředstavuje pro koupající se osoby zdravotní riziko.

Hygienici také zkontrolovali všechna provozovaná sezonní koupaliště včetně tří koupališť ve volné přírodě. Zaměřili se na plnění povinností provozovatelů, na úklid a údržbu areálů, likvidaci odpadů, vedení provozních záznamů. „Ojediněle zjištěné drobné nedostatky byly řešeny s provozovateli na místě a byly neprodleně odstraněny. Dosud nebylo nutno použít sankční opatření,“ konstatovala Šebáková.