V rámci Šimpanzího léta, které probíhá v ostravské zoologické zahradě a jehož cílem je získat peníze na kamerový systém u pavilonu opic, se mohou zájemci zúčastnit zajímavé soutěže. Pokud do 31. července vyrobíte návrh trička se šimpanzím motivem, můžete vyhrát zajímavou cenu - Den s ošetřovatelem v zoo.

Trička s šimpanzím motivem mohou malí i velcí tvůrci zasílat na adresu: Zoo Ostrava, Michálkovická 197, 710 00 Ostrava nebo je nechat na vrátnici zoo. Jedná se už o druhé kolo soutěže, to první skončilo v květnu. Všechna trička z prvního i druhého kola budou vydražena na slavnostní módní přehlídce, která proběhne v srpnu. Získané finanční prostředky pak budou věnovány na pořízení kamerového systému.

Při této příležitosti připravila Zoo Ostrava také Šimpanzí výstavu, která probíhá v pavilonu primátů.

Také se můžete zapojit do soutěže o nejlepší fotopříběh ze života zvířat v Zoo Ostrava a získat digitální fotoaparát. I tato soutěž skončí 31. července. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií - pro děti do 15 let a pro všechny ostatní nad 15 let. Nejzajímavější dílo v kategorii nad 15 let bude odměněno kompaktním digitálním fotoaparátem. Vítěz získá i roční předplatné magazínu o současné fotografii Digitální foto. Na ceny se mohou těšit také děti a oceněna budou i druhá místa v každé kategorii. Cenu získají i internetoví vítězové, které zvolí návštěvníci „zoowebu“ po uzávěrce soutěže. Další informace včetně pravidel najdou zájemci na www.zoo-ostrava.cz v sekci nazvané FOTO SOUTĚŽ 2008.

V době letních prázdnin probíhají v Zoologické zahradě v Ostravě večerní procházky po zoo s průvodcem. Během nich budou moci návštěvníci pozorovat chování zvířat, které je navečer jiné než během dne. Procházky se konají každou prázdninovou sobotu od 20 hodin. Délka procházky je asi dvě hodiny. Děti do 15 let se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Zájemci by si měli účast telefonicky zarezervovat na čísle 596 241 269.