Objevovat krásy Beskyd vyráží na Novojičínsko každý rok tisíce turistů. Není se proto čemu divit, že místní kempy jsou vytížené. „Obsazenost je téměř ideální. Máme plno, akorát poslední týden v srpnu ještě není obsazený,“ nastínila Radomíra Blahutová z Liščího mlýna ve Frenštátě pod Radhoštěm s tím, že pro letošní rok v areálu investovali do vybavení chatek a pokojů.

Velký zájem zaznamenali také v druhém autokempu ve Frenštátě, který je u místního aquaparku. „Vytíženost je letos velmi dobrá. Chatky jsou plně obsazené až do 24. srpna,“ uvedla pracovnice kempu a dodala, že objednávky byly většinou dané už od jara.

Vystaráno už mají pro letošní sezonu také v autokempu v Příboře. „Obsazenost kempu a všech ubytovacích zařízení je stoprocentní. Rezervaci všech míst doporučuji provádět nejpozději v lednu,“ poukázal provozovatel příborského koupaliště a kempu Rudolf Korčák.

Stále oblíbenější je u zahraničních turistů region Novojičínsko. Zdejší prostředí si oblíbili kromě Slováků a Poláků především Holanďané. „Jezdí jich k nám hodně. A spousta z nich se znovu vrací, většinou s dalšími známými a příbuznými,“ poznamenala pracovnice frenštátského autokempu. Zájem ze strany Holanďanů zaznamenávají také v Příboře. „Kromě nich máme letos také smlouvu s jednou moskevskou agenturou, která má objednané pobyty pro děti,“ dodal Korčák.

(iva,pis)