Příjemná trasa s výborným povrchem. To je cyklostezka vhodná i pro in-line bruslení, která spojuje městský obvod Hrabová s Vratimovem. Na takzvaných kolečkáčích, nebo jak říká známý Ostravak Ostravski – na „kolobutách“, se tady prohání čím dál více lidí.

„Podle mě je to tady pro bruslení úplně nejlepší místo v Ostravě. Ještě jsou docela dobré i Komenského sady, ale tam je to už přehuštěné. A navíc je tam kromě bruslařů a cyklistů také spousta pejskařů a maminek s kočárky, kteří se pletou do cesty,“ zhodnotila zhruba tříkilometrovou cyklostezku podél Ostravice v porovnání s parkem v centru města jednadvacetiletá Helena Hejnová.

Další hrabovský bruslař, třicetiletý Petr Konečný, si kromě kvalitního asfaltu, vhodného pro in-line ježdění, pochvaloval i možnost odpočinout si chvíli u vody či ve stínu stromů. „Hlavně že tady nejsou auta. Pro mě je tato trasa perfektní. Jezdí zde sice také dost cyklistů, ale vzájemně jsme k sobě tolerantní,“ podotkl Konečný.

Jeho závěrečná slova potvrdil i dvaašedesátiletý Jan Sikora, který mezi Hrabovou a Vratimovem jezdí minimálně dvakrát týdně na kole. „Bruslařů tady bývá dost. Především je zde rušno odpoledne, když se přijdou lidé odreagovat po práci. Nemám ale problém s tím, že by se mi někdo na bruslích pletl pod kola. Myslím, že obě skupiny jsou k sobě slušné, takže to tady je v pohodě,“ přidal názor z jiného úhlu pohledu Sikora a závěrem doplnil, že se moc těší na to, až bude jednou tato trasa protažena z centra Ostravy až do Frýdku-Místku.