Taneční klub Jarky Calábkové Ostrava společně s Tanečním klubem Fit Mates Ostrava, které jsou součástí Taneční školy Miroslava Kuchaře v Mariánských Horách a Hulvákách, se za konkurence tanečníků ze čtrnácti zemí světa stali poprvé v historii pětinásobnými mistry světa v taneční soutěži Latin show. Coby mistři České republiky sem byli nominováni v dětské, juniorské a hlavní kategorii.

„Tolik titulů mistrů světa v těchto tanečních žánrech a kategorií ještě nikdo nezískal. Rádi bychom moc poděkovali vedení městského obvodu Mariánských Hor a Hulvák za to, že nám umožnilo dlouhodobě připravovat tyto skvělé malé i větší tanečníky,“ radují se Miroslav a Jana Kuchařovi z úspěchu svých svěřenců.

Na konci června to přitom vypadalo, že budoucnost Taneční školy Miroslava Kuchaře je nejistá. Poslední červnový den totiž vypršela škole nájemní smlouva v objektu, kde tanečníci trénovali. Městští radní, kteří nyní rozhodují o každém kroku radních z Mariánských Hor a Hulvák, původně navrhli, aby nájemní smlouva tanečníkům nebyla prodloužena a z bývalé mateřské školy, kde trénují, se vystěhovali. Kvůli tomu se i před novináři pohádala starostka Mariánských Hor a Hulvák a senátorka Liana Janáčková (Nezávislí) s náměstkem ostravského primátora pro finance Lukášem Ženatým (ODS). Ostravští radní svoje rozhodnutí zdůvodnili výší nájemného, které Miroslav Kuchař navrhl městu platit, tedy 15 tisíc korun měsíčně. Bylo podle nich nízké. Na poslední chvíli však svoje rozhodnutí změnili, škole smlouvu prodloužili na další rok za necelých 18 tisíc nájemného měsíčně.

„Jsem rád, že to tak dopadlo. Kdybychom museli odejít, vůbec netuším, co bych se dvěma stovkami žáků dělal, kam bychom šli? Investoval jsem do úprav objektu hodně svých peněz. Doufám, že se mi ho podaří od města nakonec koupit,“ řekl Kuchař, který vychoval už čtyři generace skvělých tanečníků. Jeho svěřenci byli jednatřicetkrát mistry republiky, v nejrůznějších kategoriích a formacích jsou i mistry Evropy a světa.

Výsledky ostravských tanečníků na světovém šampionátu

TK - Fit Mates pod vedením Jany Kuchařové obhájily titul Mistru světa z loňského roku a tím se
stali pro rok 2008 Mistři světa v dětské kategorii - Latino show Formace.

Mistři světa v Latin show Formations (velké ) dětí (pod názvem Magická show)
Vicemistři světa v Synchro Dancing Smal Groups - hlavní (pod názvem Výkřik
Třetí místo v Latin show - Duo dětí: Viki Vysekalová - Dominika Vaňková
Čtvrté místo v Latin show - Duo junior: Dominika Čubanová - Tereza Honková

Taneční klub Jarky Calábkové Ostrava pod vedením Miroslava Kuchaře získal poprvé v historii Českého tance ve čtyřech kategioriích titul mistra světa v juniorské kategorii - Latino show formacích + dua.

Mistři světa ve Speciál Coule Dance Formations Junior (pod názvem Tarzan)
Mistři světa v Latin show Formations (velké) - Junior (Lamamba)
Mistři světa - Latin show Formations (malé) - Junior (Sestry v akci)
Mistři světa - Latin show Duo - Junior: David Hruboš - Tereza Florová