Doporučili, aby se novým ředitelem společnosti se dvěma a půl tisíci zaměstnanci stal dosavadní ekonomický náměstek František Kořínek. Právě on vyhrál výběrové řízení, do kterého se přihlásilo třicet zájemců. „Příští týden se sejde představenstvo dopravního podniku. Pokud tuto volbu potvrdí, novým ředitelem se od 1. srpna stane František Kořínek. V září ještě ostravští zastupitelé rozhodnou o doplnění člena představenstva tak, aby bylo tříčlenné," řekl náměstek primátora Vojtěch Mynář.

Městská společnost nemá ředitele ani třetího člena představenstva od konce ledna, kdy zastupitelé odvolali Františka Vaštíka. Dočasným řízením společnosti byl pověřen právě jeho ekonomický náměstek František Kořínek. Ten Ostravanům v exkluzivním rozhovoru,který si můžete přečíst ve středečním vydání Moravskoslezského deníku, mimo jiné vzkazuje, že pokud bude do funkce skutečně jmenován, bude se zabývat problémy, které cestující v městské hromadné dopravě trápí.

„Požádal bych občany města, aby pomohli zkvalitnit činnost DPO tím, že budou posílat dvakrát tolik námětů a stížností než doposud. My jsme schopni problémy řešit, když se o nich dozvíme,“ odpověděl na jednu z otázek v rozhovoru František Kořínek. Na počátku výběrového řízení na nového šéfa DPO vybírala osmičlenná komise z třiceti lidí, k ústním pohovorům jich postoupilo osm. Tři nejúspěšnější pak ještě absolvovali psychodiagnostické testy, aby se ověřily jejich předpoklady pro výkon této funkce.

Dlouhou dobou, po jakou podnik pracoval bez ředitele, kritizovali tamní odboráři. Podle nich ve společnosti vládla nervozita a důležitá rozhodnutí se odkládala.

Rozhovor s Františkem Kořínkem čtěte ZDE