K agresivnímu útoku došlo ve spoji tramvajové linky číslo 1 jedoucí na Dubinu. Muž se revizorům prokázal krátkodobou jízdenkou, které už vypršel časový limit.

Po dohodě s revizory a přivolanou městskou policií měl cestující prokázat svou totožnost a dostat blokovou pokutu na konečné zastávce Dubina Interspar. „Na této zastávce se však cestující pokusil o útěk a přitom poranil dva naše revizory. A to tak, že několikrát udeřil pěstí jednoho z revizorů do obličeje, uvedl mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht. Revizor byl ošetřen v nemocnici, léčba zranění si pravděpodobně vyžádá delší pracovní neschopnost. Druhý revizor byl zraněn také v obličeji, jeho zranění je lehčího rázu.

Celý incident šetří policie. „Útočník byl obviněn z trestných činů výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. Hrozí mu až dvouletý trest vězení,“ informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Dopravní podnik Ostrava oznámil, že útoků cestujících bez platného jízdního dokladu v Ostravě přibývá. „Běžné slovní i jiné drobné výpady vůči revizorům jsou na denním pořádku a za rok jich jsou řádově stovky,“ konstatoval Albrecht. Vážnějších případů, kdy cestující napadne revizory s následkem několikadenní až několikaměsíční pracovní neschopností, bylo v loňském roce deset a dopravní podnik podle dosavadního vývoje předpokládá, že tento počet bude v letošním roce opět překročen.

Všichni revizoři jsou při nástupu do zaměstnání a poté několikrát do roka proškolováni v psychologii vyjednávání s cestujícími. „Konfliktním situacím se však přesto nevyhnou,“ dodal Albrecht.