Je jí nová dětská trasa se speciálním samojisticím systémem, která umožňuje bezpečné lezení i malým dětem již od čtyř let, respektive od výšky 100 centimetrů. Použitá technologie jištění podle provozovatelů stoprocentně vylučuje možnost pádu, systém automaticky jistí lezce po celé délce překážkové trasy. Dětská trasa obsahuje osmnáct překážek zavěšených na stromech ve výšce od dvou do čtyř metrů. Děti na trase postupně překonávají nejrůznější lávky, žebříky a sítě, včetně pětimetrové pavoučí sítě. Na závěr trasy překonávají ve speciální jezdící houpačce vzdálenost třicet metrů.

Pro větší děti a dospělé jsou k dispozici dvě trasy (žlutá a zelená) vysokých lanových překážek, které jsou zavěšeny na stromech ve výšce od čtyř do dvanácti metrů. Žlutá trasa je méně obtížná, o celkové délce 409 metrů. Obsahuje dvacet překážek. Výjimečností této trasy jsou dlouhé lanovky nad korytem řeky. Za pomoci kladky zájemci přejedou ze stromu na strom téměř jako Tarzan na liáně.

Zelená trasa je středně obtížná, o celkové délce 421 metrů, zahrnuje čtyřicet překážek. Mosty, lávky, sítě, klády a lanovky jsou opravdovou výzvou pro každého návštěvníka od deseti let. Před vstupem na překážkovou trasu všechny zájemce o ověření svých fyzických i psychických sil instruktor krátce seznámí s pravidly a způsoby jištění. Podle provozovatelů trasu zvládne i průměrně fyzicky zdatný jedinec. Vstup na překážky není věkově omezen, pouze výška účastníka vysokých lanových překážek musí být minimálně 140 centimetrů.

Součástí Tarzanie jsou také skákací trampolíny. Šest obdélníkových skákacích ploch je připraveno k vyřádění pro všechny, kteří umějí stát na nohou a nemají více než 120 kilogramů.

(zm)