VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pes od září bez vodítka? Hrozí i dvacetitisícová pokuta

Ostrava - Volně běhající pes v ulicích Ostravy? Od příštího týdne by se už neměl objevit. Začne totiž platit přísnější vyhláška, kterou na jaře schválili městští zastupitelé. Podle ní se pes bez vodítka bude moci proběhnout jen na vyhrazených místech.

25.8.2008 30
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Zlata Měchurová

A kdo se nepodřídí, říká si o pokutu. Ta může být až dvacetitisícová, napařit ji mohou městští úředníci, strážníci mohou nepoddajným pejskařům na místě vyměřit tisícovku.

V Ostravě doposud platilo, že chovatelé mohli mít psa na vodítku, aby zajistili, že zvíře nikomu neublíží. Tato možnost se novou vyhláškou od příštího týdne mění v povinnost. „Změnu si vyžádaly praktické zkušenosti, kdy strážníci městské policie nemohli striktně vyžadovat vedení psa na vodítku a nejúčinněji tak zabránit situacím, kdy neovladatelný pes ohrožoval nebo napadal člověka, případně jiného psa,“ zdůvodnila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že cílem této úpravy je předejít případným budoucím újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Pejskařům se to většinou nelíbí, mnozí lidé, zejména ti, kteří psa doma nemají, nařízení přivítali. „Pokud mám psy vychované, nikoho neobtěžují, pak nechápu, proč by se nemohli proběhnout? To, jak se zvíře chová, záleží na jeho pánovi. Na nové opatření doplatí psi a slušní majitelé, kteří se o své svěřence starají, jak mají. Budou omezováni kvůli několika těm neodpovědným, které nezmění ani deset nových zákonů,“ míní pětatřicetiletá Marcela Pospíšilová z Moravské Ostravy.

„Asi je to dobře. Do psů člověk nikdy nevleze. Loni mě pokousal bratrův jezevčík, přitom jsme se měli rádi, prostě mu zničehonic střelilo v hlavě,“ myslí si třiačtyřicetiletý Jan Pokorný z Vítkovic.

Mluvčí ostravských městských policistů Adriána Chylová uvedla, že v prvním měsíci platnosti vyhlášky budou strážníci na pejskaře působit spíše preventivně. „To znamená, že je budou upozorňovat na nedodržování vyhlášky. Záměrem městské policie není občany ihned trestat, ale upozornit je na to, že se dopouštějí přestupku,“ uvedla Chylová. Zdůraznila, že při projednávání přestupku pak strážníci budou přihlížet k jeho závažnosti.

„Zejména ke způsobu jeho spáchání a následkům, k okolnostem, za nichž byl spáchán, k míře zavinění, k pohnutkám a k osobě pachatele. Zda a jakým způsobem byl pro týž skutek postižen v disciplinárním řízení,“ upřesnila Chylová s tím, že ostravští městští policisté mají v současné době vytipované problémové lokality. V rámci výkonu služby se v nich na neukázněné majitele psů již zaměřují a budou jim dále věnovat pozornost.

Ostravští strážníci řešili v loňském roce celkem 4640 přestupků týkajících se znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Z toho bylo domluvou vyřešeno celkem 3143 přestupků a v blokovém řízení projednali strážníci 1481 přestupků. Částka, která byla na pokutách vybrána, dosáhla za uplynulý rok 132 800 korun. Od letošního ledna do července vyřešili strážníci celkem 2180 přestupků týkajících se tohoto problému se psy. Domluvou vyřešili přestupek v 1755 případech. V blokovém řízení projednali celkem 415 přestupků. Na pokutách byla vybrána částka 45 340 korun. Zdroj: MP Ostrava

Místa určená pro volný pohyb psů bez vodítka a náhubku

Moravská Ostrava a Přívoz:

Zadní část Komenského sadů od památníku Rudé armády směrem k ulici Muglinovské po konec aleje.
Travnaté plochy naproti Kulturnímu středisku Gama vedle ulice Hornopolní a na ulici Hlubinské.
Parčík u ulice Slovenské.

Slezská Ostrava:

Pozemek číslo popisné 4879/1.

Ostrava-Jih:

Zábřeh: území vymezené ulicemi U Studia, Středoškolskou a ubytovnou Metalurg.
Výškovice: území vymezené ulicemi Proskovickou, Špilarovou, Smrčkovou.
Dubina: území vymezené ulicemi Plzeňskou, Z. Chalabaly, Dr. Šavrdy.
Hrabůvka: území vymezené ulicemi Aviatiků, Dr. Martínka a Místeckou.

Poruba:

1. obvod: území ohraničené ulicemi Nad Porubkou a Skautskou, část pozemku pod stadionem TJ VOKD.
4. obvod: část území mezi ulicí Martinovskou a bytovými domy na ulici Opavské, čerpací stanicí OMV.
8. obvod: část území mezi ulicemi Oty Synka a Bedřicha Nikodéma.

Vítkovice:

Území za ulicí Sirotčí a lokalita Jeremenkova osada.

Michálkovice:

Zalesněný odval Dolu Michal západně za oplocením prodejny stavebnin.

Martinov:

Území u ulice Na hrázi.

Hrabová:

Území podél ulice Domovské.

Třebovice:

Území ulice Na Heleně.

Místa jsou označena bílou tabulí o rozměrech 300 krát 200 milimetrů s černým textem „Volný pohyb psů dovolen“.

V ostatních městských obvodech Ostravy nejsou místa vymezena.

Autor: Miroslava Chlebounová

Nahravá se anketa
25.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 30
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Strojvedoucí lokomotiv, vlaků 25 000 Kč

Strojvedoucí a řidiči kolejových motorových vozíků Vlakvedoucí - vozmistr/ová. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Hornopolní 3314/38, Moravská Ostrava, V případě zájmu pište na e-mail: vyplel@awt.eu, , Popis pozice:, -zabezpečování komplexních technických prohlídek železničních vozů ve vnitrostátním i mezinárodním provozu, -označování vozů vozovými nálepkami a jejich odstraňování, -provádění drobných oprav poškozených vozů a zkoušek brzd vlaků, -zpracování komplexní dokumentace pro bezpečný a včasný odjezd vlaku, -kontrola a zkoušení všech brzdových zařízení na vozech nových konstrukcí a na vozech zahraničních železnic, , Požadujeme:, -praxi na pozici vozmistra, -technickou zdatnost, -vysoké pracovní nasazení, -zodpovědnost, samostatnost, flexibilitu, -ŘP skupiny B, , Nabízíme:, -práci v prostředí stabilní společnosti, -možnost odborného a profesního růstu, -zajímavé finanční ohodnocení, -systém zaměstnaneckých výhod. Pracoviště: Advanced world transport a.s.;, Hornopolní, č.p. 3314, 702 00 Ostrava 2. Informace: Luděk Vyplel, .

Gastronomie - Gastronomie Šéfkuchař 30 000 Kč

Šéfkuchaři a šéfcukráři Šéfkuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava Pustkovec, Kontakt: telefonicky 8-16 hod, 603 528 129, , Hledáme samostatného šéfa/ku kuchyně k plné organizaci provozu., , Pracovní doba 7-15 hod. PO-PÁ. Pracoviště: Michaela bjalková, pustkovecká bašta, Technologická, č.p. 372, 708 00 Ostrava 8. Informace: František Urban, +420 603 528 129.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník bezpečnostní agentury 25 000 Kč

Odborní bezpečnostní pracovníci bezpečnostních a detektivních agentur Konzultant/ka ochrany osobních údajů. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Vítkovická 22, 702 00 Moravská Ostrava, , Svoje CV a motivační dopis zasílejte na e-mailovou adresu: KremenkovaL@fsc-ov.cz, , Upozorňujeme na skutečnost, že budeme kontaktovat pouze uchazeče, kteří splní výše uvedené požadavky., , Náplň práce:, " zpracovávání dokumentací v oblasti osobních údajů, " provádění auditů a posuzování stavu implementovaných opatření u zákazníků v souladu s požadovanými normativy, " koordinace činností s dalšími dodavateli klienta v případě implementace systému, " prezentace a školení u klientů v rámci plnění útvaru, " zpracování podkladů pro poptávková a nabídková řízení a obchodní případy, , Požadujeme:, " VŠ vzdělání v oblasti práva, nebo veřejné správy, " prokazatelné znalosti ochrany informací (ochrana osobních údajů, ochrana utajovaných informací, informační bezpečnost), " osvědčení fyzické osoby pro nakládání s utajovanými informacemi, stupeň utajení Důvěrné výhodou, " komunikativní znalost AJ, " výbornou znalost práce na PC, " výborné organizační a komunikační dovednosti, příjemné vystupování, " iniciativu, samostatnost, zodpovědnost a pečlivost, " trestní bezúhonnost, " řidičský průkaz skupiny B, , Nabízíme:, " stabilní zázemí největší poradenské společnosti v ČR působící v oblasti analýz a řešení bezpečnostních rizik, auditů, outsourcingu bezpečnostních služeb, vzdělávání a implementačních a konzultačních činností, " vedení a zaškolení do produktů v oblasti ochrany informací, " pravidelnou účast na odborných seminářích a konferencích, " odpovídající platové podmínky, " kariérní růst a další rozvoj ve společnosti, " notebook a mobilní telefon , " příjemný pracovní kolektiv, , Možnost prodloužení pracovní smlouvy., , Benefity: stravenky, dovolená, sick days. Pracoviště: F.s.c. bezpečnostní poradenství, a.s., Vítkovická, č.p. 1994, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lucie Křeménková, .

Kultura a sport - Kultura a sport Tanečníci, herci a ostatní 20 000 Kč

Tanečníci baletu Tanečník/ce baletu. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Divadlo Antonína Dvořáka, Smetanovo náměstí 3104/8a, Moravská Ostrava, Na základě absolvování konkurzu bude tanečník/ce přijat/a do baletního souboru v NDM Ostrava., , Požadavek:, Vysoká umělecká profesionální úroveň, velký přínos pro balet NDM., , Zaměstnanecké výhody:, Podnikové stravování, dovolená navíc, zajištění ubytování.. Pracoviště: Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace - divadlo antonína dvořáka, Smetanovo náměstí, č.p. 3104, 702 00 Ostrava 2. Informace: Pavlína Macháčová, +420 731 940 150.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dukla Praha, 17. března 2018 v Ostravě. Smutek Baníku.
4 29

Baník je i kvůli spornému verdiktu Patáka zase blíž sestupu

Budování dočasného dálničního sjezdu finišuje. Určen je ale pouze pro období stavby. O trvalém napojení se zatím jedná.
6

Buduje se dálniční sjezd do outletového centra

Útočník Vítkovic Roman: Na Kometě umíme zahrát, budeme dál bojovat a věřit

/ROZHOVOR/ Vztekle sekl hokejkou do plexiskla. Byl naštvaný, zklamaný… Po druhém čtvrtfinálovém souboji s Kometou Brno cloumaly s vítkovickým útočníkem Ondřejem Romanem emoce. A nejen s ním.

Na Duklu potřebuje Páník odhodlané bojovníky

Půjde dnes o všechno? Asi ještě ne. Ovšem nikdo z těch, kteří sledují počínání fotbalistů Baníku Ostrava v HET lize, nepochybuje, že zápas proti Dukle Praha může mnohé už poodkrýt. Souboj dvou celků namočených v sestupovém bahně začíná na Městském stadionu v 15 hodin.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

OBRAZEM: V Bredě se to hemžilo krásnými dívkami

Páteční večer se v Obchodním centru Breda v Opavě nesl ve znamení castingu soutěže s názvem Miss Czech republic, kterou jste dříve znali jako Miss Face.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT