„Společností Dopravní stavby Ostrava je navrhovaný termín dokončení stavby 30. září příštího, tedy s ročním zpožděním. V předloženém materiálu nebyla doložena technická dokumentace navrhovaného řešení nového mostu, ani žádná další upřesnění,“ sdělila mluvčí krajského úřadu Barbora Odstrčilíková. Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavol Lukša má proto za úkol jednat se společností o dřívějším a propracovanějším řešení. Pokud ani nový návrh nebude akceptovatelný, budou radní rozhodovat o vypovězení smlouvy včetně důsledků z toho plynoucích.

„Termín pro opětovné předložení návrhu řešení všech vztahů vyplývajících ze stávající smlouvy o dílo, a to i z pohledu finančních nákladů, stanovila rada kraje na 1. října letošního roku,“ dodala ještě Odstrčilíková.

Rozestavěný most se zřítil do kolejiště ve Studénce na Novojičínsku 8. srpna ve chvíli, kdy úsek projížděl rychlík mířící z Krakova do Prahy. Tragická srážka si vyžádala sedm obětí a desítky zraněných. Škody byly vyčísleny na zhruba 180 milionů korun.