Někteří milovníci vodních radovánek proto možná využijí poslední teplé dny a vypraví se k vodě. Hygienici ale varují. Ne všude je ale kvalita vody vhodná ke koupání. „Naši pracovníci provedli poslední kontrolu. Zjistili, že zcela nevyhovující kvalita vody přetrvává na nádržích Větřkovice na Novojičínku a v Budišově nad Budišovkou v okrese Opava,“ vyjmenovala ředitelka krajské hygienické stanice Helena Šebáková.

K výraznému zhoršení vody došlo podle ní také v nádrži Olešná u Frýdku-Místku. V ní se vyskytly toxické sinice. „Rozhodně nedoporučuji koupat se v těchto vodách. Sinice představují významné zdravotní riziko. Rizikové skupiny osob jako jsou malé děti, těhotné ženy a alergici by se měly vyhnout také vodním nádržím Čerťák v okrese Nový Jičín, Bohušov na Bruntálsku a Baška v okrese Frýdek-Místek,“ dodala.

Ostatní vodní plochy v Moravskoslezském kraji určené ke koupání jsou podle ní ale v pořádku. Z umělých koupališť v Ostravě můžete například navštívit Vodní areál Jih a venkovní areál Lázní Moravská Ostrava, které jsou stále v provozu.

LUCIE LETÁČKOVÁ