Do soutěže se může přihlásit každý podnikatel, který je alespoň čtvrtinovým vlastníkem firmy, jež existuje minimálně dva roky a má sídlo právě v Moravskoslezském kraji. Regionální kolo je součástí devátého ročníku soutěže Podnikatel roku v České republice. Loňským držitelem titulu Podnikatel roku 2007 Moravskoslezského kraje je Tadeáš Franek, spolumajitel společnosti Refrasil, s. r. o.

„Získání titulu může být pro oceněného podnikatele a firmu povzbuzením do další činnosti, pozitivně se projeví na jejím renomé, vztazích se zákazníky, zájmu o práci ve společnosti i jejím dalším hospodářském rozvoji. Česká republika má bezesporu řadu výjimečných podnikatelských talentů, kteří díky svým schopnostem a vlastnostem vybudovali silné a dynamické podniky. Právě takovým je soutěž o titul Podnikatel roku určena,“ říká Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2008 Moravskoslezského kraje bude slavnostně vyhlášeno na přelomu ledna a února 2009. Držitel titulu Podnikatel roku 2008 České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2009 v Monte Carlu. Nominační formulář, jehož prostřednictvím může podnikatele do soutěže nominovat i veřejnost, je k dispozici na internetové stránce www. podnikatelroku.cz.