Jsou tři. Nabízejí za pozemek v lukrativním místě na spojnici mezi Novou Karolinou a současným centrem Ostravy zhruba stejnou cenu. A k tomu představují na první pohled takřka stejné projekty, které by chtěli v daném místě stavět. O možnost proměnit náměstí Dr. E. Beneše bojují společnosti Amádeus Real spolupracující s Ostravica Fashion, C 21 a Quinlan Private Golub. Který z trojice uchazečů dostane příští středu od ostravských zastupitelů zelenou?

Amádeus Real

Na první pohled to vypadá, že hlavní trumf v rukávu má první z jmenovaných zájemců. Ten se totiž chytře spojil s vlastníkem sousedního módního domu, a představuje tak projekt, který dané území řeší nejkoncepčněji.

„Spojení s Ostravica Fashion je naše zásadní výhoda, protože můžeme využít celé plochy území. Nový moderní objekt bude citlivě propojen s tím stávajícím historickým. Kromě obchůdků v něm samozřejmě nebudou chybět byty, ale také kanceláře, kavárny, prosklené atrium či podzemní parkování,“ přiblížil včera v Ostravě záměry společnosti Amádeus Real její marketingový ředitel Michal Soukup.

C 21

Flintu do žita ale určitě neházejí ani další dva developeři. Společnost C 21 projevuje svůj vážný zájem podílet se na změně tváře dnešní Ostravy už tím, že brzy začne stavět bytové domy na Křižíkově ulici v Přívoze. Kromě náměstí Dr. E. Beneše se pak zajímá také o zástavbu Černé louky.

„Chceme vytvořit objekt, jenž bude citlivě reagovat na rozmanitost okolního území. Bude mít intimní meziprostory či vnitřní náměstí. Vše bude maximálně bezbariérově průchozí. Nad nízkým soklem a jeho zelenou střechou, tedy novým městským parkem, se budou vznášet jednotlivé objekty rezidenčního bydlení,“ charakterizovala neméně atraktivní řešení od C 21 pro náměstí vedle Ostravice Textilie Lucie Pavlásková, mluvčí společnosti.
Quinlan Private Golub

Moderní nákupní pasáž, kancelářský blok, čtyřhvězdičkový hotel se sto třiceti pokoji a luxusní rezidenční část s podzemním parkováním. Tak v nástinu vypadá projekt pro náměstí Dr. E. Beneše v podání třetího uchazeče – developerské a investiční společnosti Quinlan Private Golub (QPG).

„Navržené prostory, charakteristické svou vzdušností a prosvětleností, jsou kombinací funkčnosti, zajímavého designu a té nejvyšší kvality materiálů. Projekt klade důraz na využití skleněných prvků, dřeva a živých rostlin, které budou doplňovat oázu vzrostlých stromů v rušném centru,“ sdělila mluvčí společnosti QPC Tereza Procházková.