Starosta porubského obvodu Miroslav Novák si při včerejším jednání zastupitelstva o problémech s výstavbou prodloužené Rudné vzal slovo po příspěvku Romany Šimíčkové z Ředitelství silnic a dálnic. Ta seznámila zastupitele s tím, jak se v některých místech budoucí stavby protahují jednání o výkupech pozemků.

„Celkem máme zatím osm vyvlastňovacích řízení. Zaznamenali jsme i případy, kdy na listu vlastníků byly původně dvě osoby, manželé. Po návrhu na vyvlastnění, který jsme podali, se počet vlastníků zvýšil na osm osob. S každým vlastníkem musíme mít přitom uzavřenu smlouvu. Zatím předpokládáme, že bychom měli mít v červnu roku 2009 smlouvu se zhotovitelem stavby. Jestli ale výstavbu prodloužené Rudné bude možné v tomto termínu zahájit, jisté zatím není,“ uvedla Šimíčková.

Starosta Novák pak řekl, že si prostudoval materiály. „Zjistil jsem, že ve dvou velice sporných případech figuruje jméno zastupitele za Stranu zelených Dušana Richtára. Mrzí mě, že zástupce strany, která prezentuje zájem o ochranu životního prostředí, blokuje stavbu, která je pro obvod a jeho obyvatele tak důležitá,“ řekl starosta s tím, že situace na křižovatce ulic 17. listopadu a Opavské je už přitom neudržitelná.„Kolony zablokovaných aut už se tu tvoří nejen v ranní špičce, ale i během celého dne,“ zdůraznil Novák.

Zastupitel Richtár, který se včerejšího jednání nezúčastnil, na dotaz Deníku odpověděl, že se svým odmítavým postojem ke stavbě prodloužené Rudné nikdy netajil. „Myslím si, že trasa, která je navrhována, není dobrá varianta. Určitě se mělo přemýšlet o využití napojení na dálnici D 47,“ uvedl Richtár.
Richtár také dodal, že chce využít všech práv, která mu zákon jako vlastníkovi pozemku dává. „Určitě mi nebude vadit, pokud by se stavba prodloužené Rudné v její současné plánované podobě neuskutečnila,“ dodal.