Hlídal ho jeho otec, který ve stodole na zahradě natíral desky. Zahrada je v zadní části neoplocená a sousedí s říčkou Hvozdnicí, která je nyní rozvodněná.

Hasiči v těchto chvílích pročesávají vodu, chlapce hledá doslova každý, kdo má ruce a nohy. Nad Oticemi před chvílí prolétával vrtulník, povolán je vrtulník s termovizí, který ale pro špatné počasí dosud nemohl přiletět.

Policisté chodí od domu k domu, ptají se, pročesávají každé křoví. Místní lidé chlapečka hledají i v okolí železniční trati. Zatím bezvýsledně.

„S tou rodinou sousedíme. Tak moc bych si přála, aby se ten jejich malý našel. Je mi jich všech strašně líto. Ale naděje umírá poslední,“ uvedla jedna z místních žen, která se rovněž zapojila do pátrání.

"Zapojeny do pátrání jsou od rána i čtyři jednotky hasičů – ze stanice HZS MSK v Opavě, dobrovolní hasiči Hradec nad Moravicí, Hrabyně a Opava-Kylešovice. Zatím je pátrání neúspěšné. Hasiči prohledávají břehy a okolí řeky Hvozdnice a jsou zapojeni do rojnic," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela