V podvečer se na Bazalech hraje pohárový zápas mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva. „Utkání patří mezi vůbec nejrizikovější, která jsme v Ostravě měli. Tomu musejí odpovídat i naše opatření,“ uvedl zástupce ředitele severomoravské policie Petr Lessy s tím, že na pořádek v okolí stadionu a ve městě bude dohlížet na pět set policistů a tři sta strážníků včetně zásahové jednotky a jízdních oddílů nejen z Ostravy, ale také z Brna a Zlína.

Policisté spoléhají i na vrtulník, který by měl po celý den kroužit nad Ostravou. Monitorovat bude dopravu a pohyb fanoušků po městě. „Tohle je nejefektivnější metoda,“ vysvětlil Lessy.

Zatím bylo prodáno kolem deseti a půl tisíce vstupenek. V sektoru hostí se objeví kolem dvou set příznivců Spartaku Moskva. Vedení ruského klubu garantovalo, že přidělené lístky nejtvrdšímu jádru svých fanoušků neprodala. Obávaní spartakovští rowdies by tak do Ostravy vůbec nemuseli dorazit. I přesto se již objevily informace o chystaných domluvených potyčkách mezi Baníkovci, Moskvany a také polskými fanoušky klubů GKS Katowice a Lech Poznaň. První z nich má úzké kontakty na Baník, druhý pak na Spartak.

Jak uvedl severomoravský kriminalista Rostislav Chobola, policisté všechny informace prověřují, sledují také internetovou diskusi, jsou i v kontaktu s moskevskými a polskými policisty. S Poláky dokonce vytvoří smíšené hlídky kvůli případné identifikaci zahraničních výtržníků.