Televize RTA a skupina Deníků, které vycházejí v Moravskoslezském kraji, připravily před hejtmanskými volbami (17. a 18. října) projekt, v němž představí veřejnosti nejzajímavější kandidáty do krajského zastupitelstva v jejich přímé konfrontaci a dají jim možnost „zkřížit meče“ přímo před voliči.

Na čtyřech místech – od Opavy přes Frýdek-Místek a Karvinou až po Ostravu – se představí favorizovaní kandidáti, kteří budou stát tváří v tvář možnosti diskutovat o tom, čím by chtěli na voliče zapůsobit. Přetřásat se budou témata, která dané regiony trápí.

První z veřejných diskusí se uskuteční už dnes vpodvečer v Opavě v budově Loutkového divadla, nacházejícího se na ulici Husova 17. Přímo před voliči se střetne šest kandidátů z různých politických stran a seskupení. Účast na debatě přislíbili Zbyněk Stanjura (ODS), Jaroslav Palas (ČSSD), Petr Adamec (KDU-ČSL), Zdeněk Frélich (SZ), Jitka Hanusová (KSČM) a Pavel Smolka (Osobnosti kraje).

Diskutovat se bude zejména o problémech spojených s přehradou Nové Heřminovy či také o komplikacích s dopravou na Opavsku. Akci, která začne v přímém televizním přenosu v osmnáct hodin a již bude možné sledovat také na www.msdenik.cz, budou moderovat Gabriela Lefenda a Kateřina Geryková z RTA.

KDY A KDE BUDOU BESEDY S POLITIKY?

22. září / 18.00 až 19.30 Opava, Loutkové divadlo

29. září / 18.00 až 19.30 Frýdek-Místek, Dům kultury Válcoven plechu

6. října / 18.00 až 19.30 Karviná, Slezská univerzita, Obchodně podnikatelská fakulta

13. října / 18.00 až 19.30 Ostrava, Nová aula VŠB–TUO v Ostravě-Porubě