Dopoledne se uskuteční soutěž dřevorubců o Beskydský pohár 2008 tříčlenných družstev, v níž se utká Moravskoslezský a Žilinský kraj a Slezské vojvodství.

Soutěžit se bude v různých disciplínách – v řezání motorovou pilou na čas, v řezání motorovou pilou kotoučů o minimální tloušťce, ale také v řezání dvoumužnou ruční pilou či v přesekávání ležícího kmene sekerou, ale i v dalších disciplínách. Od 13.30 hodin je připravena dřevorubecká exhibice čtyřnásobného mistra Evropy 2003 až 2006 Martina Komárka.

Součástí festivalu dřeva je bohatý doprovodný program, jehož moderátorem je herec Tomáš Krejčíř. Návštěvníky čekají vystoupení klauna Hopsalína, zábavné odpoledne a soutěže pro děti. Od 14.30 hodin je připraven koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy. Na Slezskoostravské hradě se uskuteční jarmark řemesel, budou zde řezbáři a kováři. K dobré náladě zahraje chlapecká cimbálová muzika Kubalovci. Diváci mohou zhlédnout prezentaci horkovzdušného balónového létání, představí se Pradědova galerie u Halouzků a řada dalších atrakcí. Festival dřeva na Slezskoostravském hradě slibuje už tuto sobotu zábavu a je vhodným tipem pro celorodinný výlet.