„Skauti se o dar podělí i s dalšími dětmi z Ostravska. Peníze využijí například na nákup stanů a vybavení táborů, na které berou kromě vlastních členů i další kamarády, a také na sportovní a dobrodružné akce pro veřejnost,“ upřesnil Sobol.

„Tady na sídlišti se hodně kluků a holek odpoledne jen nudí před domem, stále častěji se mezi nimi objevuje šikana, užívání drog nebo trestná činnost. My se proto snažíme připravit zajímavé akce, do kterých se mohou zapojit i děti z ulice, které nejsou členy naší organizace. Nabízíme jim možnost, jak rozumně a zajímavě prožít volný čas. Práce v malých týmech neboli družinách, samostatnost, odvaha a chuť učit se nové věci. To se dětem v dospělosti vždy hodí a navíc jim zůstanou nezapomenutelné zážitky,“ vysvětlil vedoucí skautského oddílu Jan Horák.

Ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová uvedla, že právě bohatá činnost oddílu byla jedním z důvodů, proč podpora půjde právě skautům. „Neuzavírají se světu, ale chtějí pomáhat. I když je jejich činnost náročná a musí být dotována, sami se zapojují také do různých charitativních akcí,“ dodala Týřová. Mnozí členové skautského oddílu zůstávají svému středisku věrni i v dospělosti. Například dnes sedmnáctiletá Míša zažila svou první výpravu do přírody před jedenácti lety a teď už patří mezi „rádce“ neboli starší zkušené skautky. „Je to vlastně můj život. Chtěla bych se stát vedoucí a předávat své zkušenosti dále. Tak, jak mě to naučili jiní, když já jsem patřila k nováčkům,“ dodala Michaela.