Vítězný projekt společnosti DGV Consulting se na Seidlerově nábřeží v centru Ostravy nebude realizovat. Jednatel firmy Jozef Dejčík nabízenou smlouvu odmítl. Náměstek primátora pro finance Lukáš Ženatý (ODS) řekl, že kladl městu podmínky, na které zastupitelé nepřistoupili. „Chtěl, aby mu město zaručilo prodej dalších pozemků. S tím zastupitelé nesouhlasili, protože by se mohli ohradit ostatní zájemci,“ vysvětlil Ženatý.

„Zájem o městské pozemky v této lokalitě je velký, nabídnutá cena byla skoro osmkrát vyšší, než odhadli znalci. Vyšroubovali ji investoři,“ uvedl ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) s tím, že odhadní cena za metr čtvereční městských pozemků na Seidlerově nábřeží činila dva a půl tisíce korun. Druhou firmou v pořadí, která se ucházela o lukrativní pozemky a nabídla asi jen o sto korun méně za metr čtvereční, je pražská společnost Fortius Global Investments. Představitelé města jí chtějí co nejdříve nabídnout smlouvu.

Ať už pozemky nakonec koupí kdokoliv, co se tedy na Seidlerově nábřeží bude stavět? Zejména byty. „Vzniknou tady moc pěkné byty s hezkým výhledem na řeku. Vzhledem k tomu, že město časem plánuje revitalizaci Ostravice, tedy zpřístupnění řeky pro pěší, cyklisty, bruslaře, loďky, tak to bude nádherné bydlení,“ řekl Kajnar. Předpokládá, že nové byty však budou patřit k těm dražším. „Pokud se má investorovi jeho investice vrátit, bude muset i dráž prodávat. Tato lokalita určitě bude patřit k těm luxusnějším,“ konstatoval primátor.