„Bylo to hodně nepříjemné a nebezpečné. Ještě horší než na dálnici, i když se daným místem jezdí nižší rychlostí. Auto tak nadskočilo, až se mi nadzvedl žaludek,“ hodnotil první setkání se vzniklou nerovností na Poděbradově ulici poblíž Polského domu Dušan Broďák, který po této komunikaci každodenně jezdí do práce.

Tím, že už pak o nástraze na cestě věděl, byl při dalších jízdách opatrnější. Málem se ale kvůli tomu stal účastníkem nehody.

„Příště už jsem před těmi vlnami pro jistotu skoro až zabrzdil. Jednou to však do mě málem napálilo auto, které jelo za mnou. Jeho řidič zastavil kousíček ode mě,“ přiblížil Broďák další zkušenost z jízdy po zvlněné „Poděbradce“.

Od středečního dne už může daným místem projíždět znovu bez obav. Dělníci totiž v pondělí hrboly zfrézovali a včera položili nový asfaltový koberec.

„V loňském roce prováděla společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVaK) opravu vodovodního řadu a po ní uváděli vozovku do původního stavu. Ale použili strusku – málo pevný materiál – a málo hutnili,“ přiblížila příčinu zvlnění Poděbradovy ulice v centru města Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu.

Jelikož se vozovka propadala, Ostravské komunikace uplatnily reklamaci. Po dlouhém dohadování přiměl podle Vojkovské posudek o únosnosti OVaK reagovat a na počátku tohoto týdne nechal nerovnosti opravit.

Zatímco povrch Poděbradovy ulice v daném úseku klesal, zmiňovaná část dálnice má naopak problém se vzdouváním podloží. I zde jsou opravy, které byly zatím provizorně provedeny rovněž v těchto dnech, dělány v rámci reklamace.

„Nadále budeme sledovat pohyby v inkriminované části až do doby ustálení. V jarních měsících příštího roku pak provedeme definitivní opravu,“ vysvětlil Petr Hanák ze společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava, která stavěla loni v prosinci otevřenou ostravskou část dálnice D 47.