Je moderně a komfortně zařízený, a tím pádem i na zdejší poměry trochu drahý. Své klienty si ale na Ostravsku údajně najde. Čtyřhvězdičkový hotel Park Inn, v němž přijde nocleh se snídaní na bezmála tři a půl tisíce korun, byl včera po dvouměsíčním zkušebním provozu slavnostně otevřen. Chce vítat podnikatele, ale i turisty, které začíná severovýchodní kout republiky čím dál více lákat.

„V čem jsme jiní oproti konkurenci? Zejména v tom, že náš hotel je úplně nový a patří do celosvětového řetězce, který má renomé. To znamená, že u nás dostane i náročnější zákazník služby, které ho uspokojí. Bude v příjemném prostředí a obklopen ochotným milým personálem,“ říká třiatřicetiletý švýcarský manažer Philippe D. Clarinval, který je ředitelem Park Innu Ostrava.

S hotelem, jenž má sto osmdesát pět pokojů, luxusní restauraci nebo třeba welness centrum, sousedí tři velké kancelářské objekty s názvem Orchard. Dva z nich už jsou hotové a takřka obsazené, třetí se nyní dokončuje. Mezi nimi bude i další menší budova, a sice samostatná restaurace, která má být zprovozněna do konce listopadu.

„O naše kanceláře mají zájem jak místní firmy, jako třeba OKD Doprava, tak společnosti zahraniční, mezi nimiž lze jmenovat například banku HSBC. Nyní dokončujeme poslední budovu a zaměřujeme se na úpravu venkovního prostranství jako místa pro odpočinek se zelení a vodními prvky,“ přibližuje projekt Orchard Barry Cullen, šéf irské společnosti Red Group.

Ta celý areál včetně hotelu vystavěla za zhruba pět set milionů korun.

Na slavností akci k otevírání hotelu Park Inn hrála kapela Kryštof, na pódiu vystoupila také olympijská vítězka Barbora Špotáková. To vše pod taktovkou moderátora Leoše Mareše. Na závěr nemohl chybět ohňostroj.