Pořádá ji Soukromá střední umělecká škola AVE ART Ostrava a občanské sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou.

Dražit se budou grafická a keramická díla, která vytvořili studenti uměleckých škol AVE ART Ostrava a Střední průmyslové školy sklářské Nový Bor. Do aukce se s textilními a proutěnými výrobky zapojí i studenti Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze.

„Rádi bychom na aukci pozvali milovníky umění a uměleckých řemesel, protože se nám podařilo shromáždit opravdu kvalitní výtvarná a keramická díla a také textilní a proutěné výrobky. Dražitelé určitě nebudou zklamaní a navíc svou koupí podpoří nemocné cystické fibrózou,“ řekla ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou Lenka Eislerová.

Aukce začíná v 17 hodin.

Během tří předchozích ročníků charitativní aukce se podařilo získat pro nemocné cystickou fibrózou celkem 140 tisíc korun. Ty byly použity na nákup zdravotnického vybavení do takzvaných CF center, kde se léčí a diagnostikuje toto onemocnění. Výtěžek z letošního ročníku bude určen na podporu CF centra ve FN Olomouc. Cystická fibróza je nevyléčitelné dědičně podmíněné onemocnění. Postihuje především dýchací a trávicí ústrojí. Nemocní potřebují každodenní náročnou léčbu.

Informace o činnosti Klubu nemocných cystickou fibrózou lze získat na telefonech 257 211 929, 773 586 325, e-mail: reditel@cfklub.cz nebo na www.cfklub.cz.