Zákazníci mají již nyní možnost prostřednictvím žlutých žetonků Bertíků podpořit děti z dětských domovů ze svého nejbližšího okolí. Jen v Moravskoslezském kraji činil loňský výtěžek ze sbírky Bertíci 934 957 korun a pomohl realizovat celou řadu zajímavých projektů.

Dětský domov v Hrabové byl jedním ze sedmi domovů v kraji, kde Bertíci skutečně vyvolali úsměv na dětských tvářích. Putovalo sem téměř tři sta tisíc korun, které se podařilo vybrat v osmi ostravských prodejnách. „Udělalo nám to obrovskou radost. Již v předcházejícím ročníku jsme dostali 190 tisíc korun, za které jsme dětem pořídili kola. Letos šla část vybraných peněz na prázdninový pobyt našich dětí a pro ty starší jsme uspořádali kurz, v němž se připravují na vstup do samostatného života. Děti vědí, že od nás jednou odejdou, a my se je na to snažíme co nejlépe připravit,“ říká ředitel domova Vladimír Lankočí.

V dětském domově v Hrabové, v němž žijí téměř tři desítky dětí ve věku od pěti do dvaceti let, na podzim začala probíhat dlouho očekávaná rekonstrukce. Internátní bydlení se tak změní v rodinné bydlení. Děti tu budou mít svoje rodinné buňky a stejně jako v rodině se budou učit společně žít a pracovat. „Od ledna budeme muset náš domeček načas opustit a přestěhovat se do náhradních prostor. Konec školního roku bychom však již chtěli přivítat v novém,“ těší se ředitel Lankočí i všechny děti.

S Bertíkem za dětským úsměvem

Devátý ročník Bertíků bude probíhat až do konce roku v prodejnách Albert po celé České republice a nově se zaměří i na dětská práva. Zákazníci zde za každou utracenou stokorunu obdrží žeton Bertíka, který vhodí do kasičky. Získané peníze pomohou dětem v nelehké životní situaci získat vzdělání, absolvovat jazykové stáže, či podpoří jejich talent a osobní rozvoj. V loňském roce byla vybrána rekordní částka více než deset milionů korun.